Abstrakcja - forum klanowe

Forum należące do drużyna, która skupia się głównie na grze: League of Legends


#1 2014-05-02 15:32:37

Craon

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-02
Posty: 2
Punktów :   

Garen – Abrams

Garen – Abrams
Przedstawiam mój poradnik grania Garenem według mojego stylu. Nie bez przyczyny przyrównałem Garena do Abramsa jednego z najlepiej opancerzonego czołgu na świecie który także potrafi nieźle przywalić. Taki jest właśnie Garen.

Na początek kilka uwag.
Nie będę opisywał umiejętności ani właściwości itemów żeby zbędnie nie przedłużać tekstu to można sprawdzić w grze lub na oficjalnej stronie Lola. Skupię się nad stylem gry i dopasowaniem itemów aby wyciągnąć maksimum potencjału z tego bohatera.

Krótko o samym Garenie.
Garen jest chyba jednym z najbardziej wytrzymałych czempionów w grze. Potrafi pasywnie regenerować swoje HP i zadaje spore obrażenia obszarowe a jego super umiejętność użyta w odpowiednim czasie zabiła by nawet KingKonga Potrafi przyśpieszyć prędkość poruszania na krótką chwilę aby szybko dobiec do przeciwnika lub uciec, może przerywać umiejętności przeciwników. A w chwili zagrożenia załączyć tarcze ochronną aby przeżyć starcie.  Te właściwości sprawiają że Garen jest dobrym wyborem na górną alejkę.

Styl gry według Craona
Wyznaję pewną zasadę że jeżeli jakiś czempion ma konkretne zalety to należy je wzmacniać jeszcze bardziej. Garen posiadający dużą wytrzymałość na obrażenia fizyczne i magiczne dobrze gdy runy i talenty podwyższą te statystyki. Moja obecna konfiguracja to:
Runy - http://www.lolking.net/summoner/eune/28172237#runes
Talenty - http://www.lolking.net/summoner/eune/28172237#masteries
Dużą zaletą Garena jest jego Regen HP zatem warto ten efekt wzmocnić. Na starcie gry kupuję 2 x Koralik Odrodzenia za resztę potiony na HP. Taki start jest bardzo bezpieczny gdyż nawet gdy dojdzie do starcia na lini to szybko odzyskamy HP i możemy wracać do boju. 
Pierwszą umiejętnością jaką powinno się wziąć jest „E” kolejną „Q” dalej „W” i maksujemy „E” oczywiści gdy jest dostępne ulepszenie super umiejętności bierzemy ją następnie maksujemy na zmianę „Q” i „W”

Jak grać na tym topie?
Gdy tylko mamy już 2lvl i wzięte umiejętności „Q” oraz „E” zaczynamy dominować oponenta na lini. Odpalamy „Q” waląc go naszym absurdalnie dużym mieczem po plecach i następnie „E” i kręcimy się patrząc jak przeciwnik się wykrwawia a wrogie miniony wokół nas agonalnie chwytają powietrze aby wydać ostatnie tchnienie życia. (no dobra fantazja mnie poniosła XD ). Nawet gdy przeciwnik też nas poturbuje niema strachu wracamy lekko za linię starcia staramy nie dać się trafić i czekamy aż odpali się pasywka, która szybko przywróci nam stracone HP. Gdy tylko HP jest na odpowiednim poziomie uderzamy na przeciwnika ponownie niczym wściekły nosorożec. Taką agresywną grą często zmusimy przeciwnika do szybszego powrotu do bazy a już na pewno wywołamy w nim niewyobrażalny strach ;p
Ja generalnie polecam grać Garenem w full tanku z dodatkowymi skilami „Zmęczenie” oraz „Błysk”
„Błysk” jest tutaj kluczowy ze względu na ewentualną ucieczką ale przede wszystkim na dobicie przeciwnika tak to nie żart na dobicie. Super umiejętność Garena zadaje obrażenia skalowane z brakującym zdrowiem przeciwnika, im ma mniej tym mocniej mu jebniemy. Często przeciwnik zaczyna uciekać mając mało HP wiec błyskamy się w jego stronę i kończymy spektakularnie naszą super umiejętnością.
Co do itemów jakie składam to: Buty Prędkości, Plemienna Zbroja, Naszyjnik Żelaznych Solari, Włucznia Atmy, (pozostałe dwa miejsca są uzależnione od samej rozgrywki jak widzimy że idzie nam dobrze i jest przewaga składamy Lodowy Młot oraz Ostrze Nieskończoności. Gdy jest ciężko zamiast tych dwóch itemków składamy kolejną Plemienną Zbroję lub Słoneczną pelerynę oraz Oblicze ducha).
W późniejszej fazie gry garen powinien być inicjatorem starć drużynowych. Jego zdolności i zaproponowane itemy zapewnią mu że długo będzie stał na nogach. I jak trzeba przerwie umiejętność jakiegoś przeciwnika np. Destruktywną super umiejętność Katariny czy Nunu. Swoją super umiejętnością szybko może jednego z poważniej rannych przeciwników wysłać do krainy wiecznych łowów, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Słowo na koniec
Nie jestem specjalistą od LoL-a dlatego ten poradnik należy traktować bardziej ogólnie jako zarys przedstawionego czempiona, choć wydaje mi się że na niższych ligach na pewno będzie dobry.
Mam nadzieję że ten poradnik będzie pomocny.
Pozdro

Offline

 

#2 2014-05-02 16:23:44

a1chemik

Administrator

Zarejestrowany: 2014-05-01
Posty: 22
Punktów :   

Re: Garen – Abrams

Mariusz od dziś nazywam Cię Bogiem Garenem.
Naprawdę kawał dobrej roboty, szacunek.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.chalupnik.pun.pl www.zsmalbork.pun.pl www.shounenforum.pun.pl www.konkursy.pun.pl www.devil-may-cry.pun.pl